Toulouse / Mirabel – Airbus Toulouse yakınlarında yer alan Henri-Ziegler teslim merkezinde törenle A220’yi tanıttı. Airbus çalışanları ve dünyanın her yerinden medya mensuplarının katılımı ile gerçekleşen törende A220, 12.25’te Airbus ismi ve renkleri ile iniş gerçekleştirdi.

A220 ailesi, eski Bombardier Inc. C serisi (CS100 ve CS300) uçakları A220-100 ve A220-300 olmak üzere iki modelden oluşuyor. 100 ila 150 koltuk pazarı için üretilen uçaklar, Airbus’ın çok satan A320neo ailesini de kusursuz bir şekilde tamamlıyor.
Airbus Ticari Uçaklar Başkanı Guillaume Faury: “Airbus’taki herkes bu tarihi anı dört gözle
bekliyordu. Bugün A220’yi Airbus ailesine eklemekten ve onu yeni renkleri ile ilk kez görmekten büyük gurur duyuyoruz. Geçtiğimiz senelerde bu muhteşem uçağın dünyamıza
kazandırılmasında rol oynayan tüm kadın ve erkek Bombardier ve tedarik zinciri çalışanlarına şükranlarımı sunuyorum. A220 için şimdi Airbus’ın tüm kaynaklarını arkasına alarak dünya çapında ticari başarısını ilerleteceği yeni bir döneme başlıyor” dedi.
Airbus CCO’su Eric Schulz: “A220’yi karar verdirici özelliği olan teknolojisi sayesinde rekabet
yoğun bir pazarda satacak olmaktan dolayı heyecan duyuyoruz. Müşterilerden uçağın yolcu
deneyimi, düşük yakıt tüketimi, hafifliği ve sessiz motoları ile ilgili oldukça pozitif geri bildirimler aldım. Tüm bu sebepler de Airbus’ın A220’yi büyük bir ticari başarı hikayesine dönüştüreceği konusundaki inancımı destekliyor” dedi.

Airbus hakkında
Airbus, havacılık, uzay ve ilgili servislerde küresel bir liderdir. 2017 yılında, yaklaşık 129,000 kişiye istihdam sağlamış, uluslararası raporlama starndartlarına bildirilen 59 milyar Avro gelir elde etti. Airbus, 100 ile 600 ve üzeri koltuk kapasitesine sahip en geniş ürün yelpazesini sunuyor. Airbus, aynı zamanda tanker, savaş, ulaştırma ve görev
uçakları sunan Avrupa’nın bir numaralı uzay girişimi, dünyanın ikinci en büyük uzay şirketi olarak çalışıyor. Helikopter sektöründe, dünya çapında en verimli sivil ve askeri helikopter çözümlerini sunuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here