Baymak’ın güneş enerjisi konusunda yaptığı yatırımlarla geliştirdiği Güneş Enerjisi Paket Sistemi her yapıya uygun kompakt çözümler sunuyor. Baymak, selektif soğurucu yüzey, sandy cam yapısı, patentli şase ve özel kaya yünü izolasyonuna sahip Flat Plate Güneş Kolektörleri ve daha fazla sıcak kullanım suyu sağlayan Aqua Elegant Depo ile güneşten maksimum faydalanmanın kompakt yöntemini sunuyor. Türkiye genelinde sistem kurulumu konusunda eğitimli bayi yapısına da sahip olan Baymak, ihtiyaca uygun projelendirme ve kurulumu kolayca sağlayabiliyor.

Baymak, selektif soğurucu yüzey, sandy cam yapısı, patentli şase ve özel kaya yünü izolasyonuna sahip Flat Plate Güneş Kolektörleri ve daha fazla sıcak kullanım suyu sağlayan Aqua Elegant Depo ile güneşten maksimum faydalanmanın kompakt yöntemini sunuyor.

Baymak’ın güneş enerjisi konusunda yaptığı yatırımlarla geliştirdiği Güneş Enerjisi Paket Sistemi her yapıya uygun kompakt çözümler sunuyor. Türkiye genelinde sistem kurulumu konusunda eğitimli bayi yapısına sahip Baymak, ihtiyaca uygun projelendirme ve kurulum sağlayabiliyor.
Kolay uygulanabilir modüler olan sistem ürün kalitesiyle uzun ömürlü yapıya sahip.
Baymak yeni seri güneş kolektörlerinde kullanılan son teknolojiye sahip bakır ve alüminyum üzerine titanyum nitritoksit kaplanmış selektif soğurucu yüzey, güneşten gelen radyasyon ısısını maksimum oranda plakaya aktarır. Bu sayede verimi düşüren yansıma kayıpları minimize edilir. (Görsel-1) Düşük demirli ve Sandy desenli cam ise gelen güneş ışınlarının yansımasını minimize eder ve kolektörde maksimum ışının toplanmasını sağlayarak verimini arttırır. Solar geçirgenliğini artırmak için demir oksit oranı düşük olan camlarda, sevkiyat ve montaj sırasında ya da dış ortam şartlarında kırılmaya karşı dayanıklılık için temperleme yapılmıştır. Türkiye’de üretilen Sandy desenli cam Avrupa’nın performansı en yüksek güneş kolektörü camları arasında yer alıyor. Aynı zamanda tek parça cam fitili ile köşe noktalarda vulkanize UV dayanımlı EPDM cam tutucu contalar kullanılarak tam sızdırmazlık elde edilir. Baymak’ın yeni seri güneş kolektörlerinde yüksek ısı transferi için lazer kaynaklı borular kullanılırken ısı kaybının engellenmesi için yüksek ısı yalıtımlı ve yüksek yoğunluklu 40 mm kalınlığında kaya yünü kullanılır. Kaynak teknolojisiyle, güneş enerjisinden maksimum faydayı sağlayan absorber yüzey ve kullanılan solar ürün ekipmanlarından elde edilen yüksek verim sayesinde az sayıda güneş kolektörü kullanılarak daha fazla sıcak su üretimi sağlanabilmektedir.
Baymak’ın güneşten maksimum faydanın elde edilmesini sağlayan kompakt sisteminde yeni Aqua Elegant Güneş Kolektörü Deposu ise geleneksel sistemlere göre % X daha fazla sıcak kullanım suyu kapasitesine sahiptir. Çift katlı emaye kaplı iç depo ile kullanım suyunda hijyen sağlanır. Aqua Solar depolar, Mg Anot ile korozyona karşı korumalıdır ve kullanım suyu hijyen sertifikasına (PZH) sahiptir. Yüksek yoğunluklu poliüretan izolasyon ve UV ışınlarına karşı güçlendirilmiş plastik kapaklara sahip Aqua Elegant depolara opsiyonel olarak yardımcı ısıtıcı bağlantı manşonu sayesinde, elektrikli ek ısıtıcı bağlanabilir. Kompakt yapıda kolay kurulum sağlayan Aqua Elegant Güneş Kolektörü Deposu 120, 170, 200 ve 300 Litre kapasitesiyle her tüketim miktarına uygun geniş ürün yelpazesine sahiptir.

Baymak Güneş Kolektörünün Teknik Özellikleri

Tipi : Düzlemsel
Brüt Alan : 2,50 m2
Absorber Alanı : 2.34
Selektif Yüzey : Alüminyum
Cam Tipi : Düşük Demirli Temperli Sandy Solar Cam
Cam Kalınlığı : 3.2 mm
Taşıyıcı Boru Sayısı : 10 Ad
Taşınan Su Hacmi : 1,33 L
Ağırlık : 40 kg
Verim : 76.4%
Çalışma Basıncı : 10 Bar
Sıcaklık Dayanımı : 2000 C

Baymak Güneş Kolektör Ailesi

Advanced XL 2,5 m²
Advanced X 2,0 m²
Tipi : Düzlemsel
Selektif Yüzey : Bakır
Cam Tipi : Düşük Demirli Temperli Sandy Solar Cam
Cam Kalınlığı : 4 mm
Taşıyıcı Boru Sayısı : 12 Ad

Essential black XL 2,5 m²
Essential black X 2,0 m²
Tipi : Düzlemsel
Selektif Yüzey : Alüminyum
Cam Tipi : Düşük Demirli Temperli Sandy Solar Cam
Cam Kalınlığı : 4 mm
Taşıyıcı Boru Sayısı : 12 Ad

Essential XL 2,5 m²
Essential X 2,0 m²
Tipi : Düzlemsel
Selektif Yüzey : Alüminyum
Cam Tipi : Düşük Demirli Temperli Sandy Solar Cam
Cam Kalınlığı : 4 mm
Taşıyıcı Boru Sayısı : 12 Ad

Apollo E Cu XL 2,5 m²
Apollo E Cu X 2,0 m²
Tipi : Düzlemsel
Selektif Yüzey : Bakır
Cam Tipi : Düşük Demirli Temperli Sandy Solar Cam
Cam Kalınlığı : 3,2 mm
Taşıyıcı Boru Sayısı : 10 Ad

Apollo E XL 2,5 m²
Apollo E X 2,0 m²
Tipi : Düzlemsel
Selektif Yüzey : Alüminyum
Cam Tipi : Düşük Demirli Temperli Sandy Solar Cam
Cam Kalınlığı : 3,2 mm
Taşıyıcı Boru Sayısı : 10Ad

BAYMAK HAKKINDA:
49 yılı aşkın köklü bir geçmişe sahip olan Baymak, Tepeören’de toplam 60.000 m2 alan üzerinde, iki üretim tesisi ile faaliyet göstermektedir. Türkiye’nin önde gelen üreticilerinden olan Baymak’ın Türkiye genelinde, 1000 ‘e yakın bayisi, 2100’den fazla satış noktası ve 1500’ün üzerinde servis teknisyeni bulunmaktadır. 700’ün üzerinde çalışanı bulunan ve her zaman ileri teknoloji ile üretim yapmayı hedefleyen Baymak, 2013 yılı itibariyle %100 BDR THERMEA Grup şirketi haline gelmiştir. BDR Thermea Grubu, Baxi (İngiltere)-De Dietrich (Fransa) ve Remeha (Hollanda) şirketlerinden oluşan, Türkiye, İngiltere, İtalya, Almanya, Fransa, İspanya ve Hollanda’da bulunan üretim tesisleri ile 3 milyar doları aşan ciroya ve 7.000’e yakın çalışana sahip, ısıtma sektöründe Avrupa’nın 3. dev grubu olarak 70 ülkede aktif ticaret yapan öncü bir Hollanda firmasıdır. Baymak/BDR Thermea; ısıtma, yenilenebilir enerji, su ısıtıcılar, soğutma ve su teknolojisi kategorilerinde üretim, ihracat ve ithalat yapmaktadır. Isıtma alanındaki ürünleri arasında kombi, yoğuşmalı kombi, yer tipi kazan, kat kaloriferi, panel radyatör, havlu radyatör, vana ve genleşme tankları yer alırken, iklimlendirme alanında; split klimalar, salon tipi klimalar ve ısı pompaları ile tüketicilere ulaşmaktadır. Yenilenebilir enerji alanında; güneş kolektörleri, biomass kazanlar, biodiesel brülörler, fotovoltaik sistemler ile sektördeki yerini alırken, su ısıtıcıları ve su teknolojileri alanında ise termosifon, termoboyler, gazlı şofben, boylerler, sirkülasyon pompaları, dalgıç pompalar, atık su pompaları, çok kademeli kendinden emişli santrifuj pompalar ve hidroforlar ile Baymak/BDR Thermea güvencesini kullanıcılarına sunmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here