Chicago Marriott Downtown Magnificent Mile, otelin çatısında 12 yeni 320 wattlık güneş paneli kurdu. Illinois ‘in formülü kılavuzuna göre, proje yılda 5.719 kWh tasarruf edecek – otelin yeniden tasarlanan 9,000 metrekarelik fitness merkezinde aydınlatmaya ya da tam bir yıl boyunca 50 konuk odasındaki aydınlatmaya yetecek kadar enerji tasarrufu sağlayacak.

Kurulum, otel yöneticilerinden oluşan sekiz takımın, otel yönetim ekibine yatırım getirisi ile ilgili iş davalarını araştırdığı, geliştirdiği ve sunduğu bir iç otel yarışmasının sonucuydu. Otel, konuk deneyimlerini, gelirini ve / veya toplum katılımını geliştirmek için 10,000 dolarlık bir sermaye yatırımı ve mantra ile fikir özgürlüğü sağlamıştır. Güneş paneli projesi yarışmayı kazandı.

“Bu detaylı davayı, güneş enerjisi yatırımlarının otel enerji maliyetini ve mülkten yararlanan karbon ayak izimizi, sahip olduğumuz ve yaşadığımız ve çalıştığımız çevrenin gelişmiş yönetimini azaltacağını kabul eden iç yönetim ekibimiz tarafından sunulmaktan heyecan duyduk. Satış ve pazarlama müdürü Adam Korcheck bir açıklamada bulundu.

Chicago merkezli Dünya Rüzgarı ve Güneş Enerjisi tarafından sağlanan paneller otelin dokuzuncu katındaki çatı katında yer almakta olup otelin arı kovanları ve çatı bahçesi arasında Michigan Bulvarı’nın güneydoğu köşesinde yer almaktadır. Yer, yapısal ve rüzgar yüklerinin yanı sıra güneş ışığı optimizasyonu için seçildi ve gelecekteki genişleme için izin verdi.

Chicago Marriott Downtown Magnificent Mile, şehrin başlıca turistik mekanlarına yakın bir konumdadır. Otel, şehir, düz ekran TV ve daha fazlasını sunan 1200 oda ve süitten oluşmaktadır. Tesiste ayrıca Harvest Restaurant’ta veya Rush Street Pantry’de 68.000 metrekarelik toplantı alanı, yiyecek ve içecek seçenekleri sunulmaktadır. Yakın zamanda yenilenen fitness merkezi, “Fitness Laboratuvarı” nda 9,000 fit kare egzersiz ekipmanı ve isteğe bağlı fitness dersleri sunmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here