Lauren Pérez-Maiy, Sparkloft Medya
Yenilikçi içerik, anlık eğlence memnuniyeti ve tüketicinin gözü için mücadele eden bağımsız sosyal etkileyicilerin çağında, misafirperverlik liderleri mükemmel organik sosyal medya direğini sürekli olarak araştırıyor. Stratejik hikaye anlatımıyla, en çok ilgilendikleri sorunları, istekleri ve ihtiyaçları değerlendirerek, onları heyecanlandıran ve davet eden sosyal medya içeriği yaratabiliriz. Sosyal her şeydir, ancak kitleniz meşgul değilse hiçbir şey ifade etmez.

Young girl using smart phone,Social media concept.

Özgün ve ilgi çekici sosyal medya öykülerinin oluşturulması için bu yönergeleri izleyin.

1. Takipçilerinize Kılavuz Edin

Kuklanlar gibi takipçileri düşünün, onların haber beslemelerini dikkatli bir şekilde kaydırın, ama her şeyi gözlerinin köşesinden gördükleri bir sincabı kovalamak için hızlıca bırakın; kolayca dikkati dağılan. Instagram Hikayesi içeriğiyle, her Öykü, bağlam ve harekete geçirici mesajlar sunan çerçevelerle rezervasyon yapmanızı öneririz. Bu yaratıcı bir şekilde birçok şekilde uygulanabilir, ancak basit kalmalıdır. Instagram Hikayeniz bir kitapsa, görüntüleyenlerin sayfaları çevirmesini engelleyen nedir? Olumlu, kalıcı bir notla nasıl sona ereceksin? Bu ekstra rezervasyonu nasıl başaracaksınız?
Takipçileriniz, hareket halindeyken neyin bulunduğuna dair bir zevk sağladığınızda kalmaya ve katılmaya daha eğilimlidir.
İçeriğiniz metinsiz olarak kendini açıklayamıyorsa veya ses desteğine ihtiyaç duyuyorsa, sesi açmak için metin, altyazı veya not sağladığınızdan emin olun. Takipçilere ihtiyaç duydukları bilgileri, özlü ve yaratıcı bir şekilde sunmak asla acıtmaz.

2. Güçlü görseller ve kelimeler arasındaki dengeyi bul

Platformdan bağımsız olarak güçlü görsel ve yazılı bileşenleri yenemezsiniz. Görsellerin çoğu Instagram üzerinde önemli olduğunu biliyoruz, ancak kopya içeriği eve getiriyor. Twitter’ın durumunda, tüm gözler kopyadadır, ancak tweet’ler, mesajı vurgulamak için güçlü bir görsel olmadan akışta kaybolabilir.

Her yazı için kendi hikayenizi uyarlamalısınız. Markanızın parlaması için bu iki bileşen arasında bir denge bulun.
Öykü anlatma güçlüdür, ama aynı anda çok fazla farklı hikaye anlatmamaya çalışın. Her şeyi bir arada tut. Fotoğraf kredisi: Getty Images / scyther5

3. İçerik ve Platformlar Arasında Uyum İçin Amaç

Hiç bir açıklamanın olmadığı bir ses tonu veya stilin kaybolduğu bir kitap okudun mu, yoksa bıraktığın son yapraklar hiç bir zaman seçmedin mi? Anladık. Bu sizi hayal kırıklığı ile serpiştirilmiş derin bir kafa karışıklığı hissi ile bırakır.

Designers man drawing website ux app development. User experience concept.

Sosyal medya içeriğinin platformlar veya kampanyalar boyunca uyum sağlamasa, potansiyel müşterilerinizin bu şekilde hissettikleri şey budur. İzleyicileri, içerik ve yön ile yolculuk boyunca davet ettiğimiz gibi, görünüm, his ve ton her şeyi bir yay ile birleştirmelidir. Hikaye çizgileri, ayrılmamış hissetmemeli ve sosyal medya içeriği içermemelidir.

4. Nişan için Aciliyet Yaratın

Her tür hikaye anlatımıyla, sosyal medya öyküleri, takipçilerini yolculuğunuzun bir parçası olmak istemelerine teşvik etmelidir. İçeriğinizle etkileşime geçmek için onları motive etmek önemlidir.

Bu, sosyalinizi nişan yemiyle büyütmeniz gerektiği anlamına gelmez. Bunun yerine, doğal olarak katılımı teşvik etmek için hikayenizi hazırlayın. Twitter anketleri ve sohbetleri veya Instagram’un multiphoto özelliği gibi etkileşimi teşvik etmek için sorular sorun veya platform özelliklerini kullanın.

5. Dinleyicinize (ve İle) Oynatın

En iyi hikayeler ve sosyal medya hikaye anlatımı, izleyicilerini güçlü bir şekilde anlayanlar tarafından yaratılıyor.
Kitlenizi heyecanlandıran ve sevindiren şeyleri keşfettikten sonra, bununla koşun (mizah, vahşi ya da muhteşem şehir manzaralarında yavru köpeklerin fotoğrafları, ilgili bir meme, vb.).
Unutmayın: Küçük bir kişilik uzun bir yol kat eder.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here