PARIS – AccorHotels, New York merkezli SBE Eğlence Grubunda yüzde 50’lik hisseyi 125 milyon dolara satın almak için özel müzakerelere başladı.

Bu stratejik ortaklık aynı zamanda AccorHotels’in tercih edilen tüm birimleri kullanmak için kullanılacak yeni bir borçlanma aracına 194 milyon $ yatırım yapacağını görecek ve şirketin toplam yatırımını 319 milyon dolara getirecek.

Bu uzun vadeli yatırım, SBE’nin bağımsız bir lüks yaşam tarzı işletmecisi olarak kalırken, AccorHotels’in küresel misafirperverlik platformundan yararlanmasına izin verecektir. SBE, kurucusu ve CEO’su Sam Nazarian tarafından yönetilmeye devam edecek ve New York’taki global merkezini koruyacak.

“[Bu ortaklık], AccorHotels’in ayak izini, Miami, Los Angeles veya Las Vegas gibi önemli ABD şehirlerinde ve diğer uluslararası destinasyonlarda bu hızlı büyüyen segmentte genişletmek için yeni bir adım atıyor,” diyor Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Sébastien Bazin, Accor. “Yeni lüks, tamamen özel deneyimler ve inanılmaz yaşam tarzı konseptleri ile ilgilidir ve SBE markaları, AccorHotels portföyünü tamamlayacak mükemmel bir know-how’a sahiptir.”

SBE, Delano, Mondrian ve Redbury Otelleri dahil olmak üzere global mülk ve markaları geliştiren, yöneten ve işleten lider bir yaşam tarzı şirketidir. Markalı lüks konutlar ve servisli daireler, wellness ve spa platformları ile yemek ve eğlence deneyimlerini içeren yaşam tarzı misafirperverliğine 360 ​​derecelik yaklaşımıyla tanınmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here