Elliott Mest
Oteller, bu yıl giderlerinde kesinti yapmak istiyorlarsa, analizden operasyonel değişikliklere kadar her şeyden faydalanmak zorunda.

Ağırlama endüstrisindeki harcamaların yönetilmesi, her yıl zorlaşan zor bir iştir. 2007 yılının sonlarında başlayan 11 Eylül terörist saldırıları ve Büyük Durgunluk’un ardından, otelciler işlerini maliyetlerini azaltmanın yollarını aradılar.

Business team meeting present the project .professional investor working with new project. Concept business and finance

Şimdi, endüstride dolaşan değişken seviyelerde belirsizlik ve giderek artan bir zorlama oranıyla, operatörler maliyet azaltma moduna geri döndü. Otelcilerin 2018’deki işletme giderlerini yönetebilmeleri için en iyi 10 yol:

1. Bordroda Odaklanma Dikkati

Ücret büyümesi, bugün otelin alt hatlarının karşı karşıya kaldığı 1 numaralı sorun olmaya devam ediyor ve 2018’de ücret artışının, günlük ortalama büyüme oranlarının artması bekleniyor. HotelAVE’nin kurucusu ve CEO’su Michelle Russo, düşük işsizlik, elverişsiz göç politikaları ve yükselen ücretlerin tümünün tasarruf arayışında oteller için yokuş yukarı bir savaş yarattığını söyledi. Russo, bu tasarrufları elde etmenin en hızlı yolunun, yüksek maaştan başka bir şey sunmak olduğunu söyledi.

Russo, “Bu yıl Boston’da ücretlerde yüzde 5’lik bir artışa bakıyorlar” dedi. “Bunu azaltmak için yaratıcı olmalısın. Varolan faydaları artırmak, evcil hayvan sigortası sunmak, bunlar etkili seçenekler olabilir, ancak saatlik çalışanlar ücret artışlarını faydalardan daha fazla değerlemeye yöneltir. ”

LW Hospitality Advisors’ta varlık & mal yönetimi hizmetleri başkanı Gary Isenberg, bu durumun operatörler tarafından dikkat edilmesi gereken bir alan olduğunu çünkü bordroda yüzde 5 ila yüzde 10’luk bir tasarrufun yüzde 5’ten yüzde 10’a kadar çok daha etkili olduğunu belirtti. başka yerde tasarruf.

Örneğin, brüt gelirde 10 milyon dolar kazanan bir otelde, bordro genellikle yılda 4 milyon ila 5 milyon dolar arasında bir gelir elde eder. Yönetim, bu alanda verimliliği sadece yüzde 5 oranında artırabiliyorsa, özellik yılda yaklaşık 200.000 dolar tasarruf etmeyi bekliyor.

Isenberg, “Bir varlık yöneticisi olarak baktığımız her otel yeni bordro verimi bulduk” dedi. “En kolay fırsat temizlik odaları üretimi olacaktır.”

Isenberg, temizlik odalarının bir tutarsızlık yaratacağı kaydedilen, planlanmayan kayıtların analiz edilmesini söyledi.

“10 GM’lere odalarının üretiminin nasıl göründüğünü sorarsanız, evdeki temizlik görevlilerinin her odaya 15 ila 16 odayı çevirdiğini ve her odada 30 dakika harcadığını söylerler” dedi. “Çoğu zaman, bir vardiyada 13 odaya benziyor. Süreçlerinize bakarsanız ve bu sayıları 15’e kadar geri getirmeyi başarırsanız, zaman içinde önemli tasarruflar elde edersiniz. ”
Operasyonların bordro tarafında bile küçük tasarruflar, otel için büyük faydalar sağlayabilir. Fotoğraf kredisi: Getty Images / AndreyPopov

Businesswoman Hand Giving Cheque

2. Yaratıcı Eğitim

Oteller harcamalarda artış yaşadığında, eğitim genellikle operatörlerin öne çıkardığı ilk şeydir. Hilton Garden Inn New York Times Square South’in GM’si Felix Maldonado, operatörlerin masrafları yönetmeye çalışırken yaptıkları en büyük hatalardan biri olduğunu söyledi.

“Eğitime devam etmenin, hatta ekonomik olarak vurgulandığında daha da önemli olduğunu” söyledi. “Eğitimin mümkün olduğunca uzun süre devam etmesini sağlayın. İnsanları daha üretken yapmak her zaman mümkündür, ancak doğru insanları işe almak zorunda kalabilirsiniz. ”

Maldonado, işgücü giderlerini yönetmek için yaratıcı bir yaklaşım benimsiyor ve aynı zamanda sektördeki en yüksek öncelikler arasında yer aldığını da kabul ediyor. Otel içindeki farklı disiplinler için çapraz eğitim çalışanlarında başarıyı yakaladı ve bireysel işçilerin daha üretken hale gelmesine ve mülkte olanlara daha fazla sahip olmalarına izin verdi.

Eklenen bonus, bazen Maldonado’nun normalde olduğu gibi bir vardiya çalışan kadar insana ihtiyaç duymamasıdır.

Maldonado, “Hilton Garden Inn New York Times Square South’ın bir otel için tipik iş katmanları var: ön büro, temizlik, mühendislik, güvenlik ve ayrıca bölüm başkanları da vardı. “Ön büroda ne yapmaları gerektiğine ve temizlik yapmasına dair eğitimli“ oda yöneticileri ”oluşturdum. Bu bir çift faydaları vardı ve otel daha esnek hale getirdi. Dört müdür yardımcısı ve dört temizlik elemanı yerine, bu ihtiyaçları karşılayabilecek yedi esnek oda yöneticim vardı. ”

Bu tür eğitimlerden en çok yararlanan alan otel yiyecek ve içecekleridir. HotelAVE’nin SVP’si ve operasyonel analitik şirketi Post Script Hospitality’nin kurucusu ve başkanı Saxton Sharad, operatörlerin verimli bir operasyon yürütmek için hangi pozisyonların zorunlu olduğunu ve hangi pozisyonların ücretsiz olduğunu dikkate almaları gerektiğini söyledi.

“Bir restoranda sunucuya, sunucuya, busser’a, barmene ve sunucuya ihtiyacınız var mı? Bu pozisyonları nasıl bir araya getirebilirsin? –Rathe

Bir restoranda sunucuya, sunucuya, busser’a, barmene ve sunucuya ihtiyacınız var mı? Bu pozisyonları nasıl bir araya getirebilirsin? Bir zil adamı, kapıcı ve vale yerine, “varış” pozisyonunu nasıl oluşturabileceğinizi sorun, ”dedi.

3. Otomatikleştirin

Otomasyon şu anda perakende ve hizmet endüstrileri için bir tür boogeyman olarak var olmakla birlikte, bu tür araçların maliyet tasarrufu konusunda ne denli etkili olduğu yadsınamaz. Bazı Aloft otelleri, konuk odalarına olanak sağlamak, konseptin işe yaradığını kanıtlamak ve konukların bu tip bir hizmetle ilgilenmek için Savioke’den Relay robotunu kullanmaya başladı.

Yine de, misafirperverlikte kabul edilebilir otomasyon türleri, bir cevabın arayışında bir tartışma konusu olmaya devam etmektedir. Bu nedenle, operatörler, otomatikleştirdikleri ve insanlara neler bıraktıkları konusunda dikkatli olmalıdır. Russo, bir işletme için muhasebe iş yükünün bir kısmını hafifletebilen ve misafirlerin gözünü uzak tutacak otomatik para kasa makinelerini önerdi.

Diğer bir seçenek ise, otel çalışanlarının ortaya çıkacakları soruları yanıtlamak için ellerinde olduğu RLH Corporation’ın Hotel RL markası tarafından kullanılanlar gibi otomatik check-in veya kiosklardır. Ancak burada bile, oteller sınırlarını çok hızlı aşmamak için dikkatli olmalıdır. Hotel & Leisure Advisors’ın başkanı David Sangree, otomasyonun misafir deneyimini beklenen hizmet düzeyine ve uygulandığı yere göre olumsuz etkileyebileceğini söyledi.

“Bazı insanlar için, [otomatik check-in] harika. Diğerleri için, özellikle geleneksel bir deneyim isteyen daha yaşlı gezginler, çok uzaklara gidiyor, ”diyor Sangree.

Ayrıca, otomatik telefon sistemleri kullanarak otel misafir memnuniyet puanlarına zarar vermeme konusunda uyardı, bunun yerine metin tabanlı sistemler önerdi.

“Birçok otel telefonlarını otomatikleştirmeye çalıştı. İnsanlar bir ya da iki düğmeye basacaklar, elbette, ama kimse bir kişiye ulaşmak için beş düğmeye basmak istemiyor ”dedi. “Kitle pazarında bunu yapabilirsin, ama çok para veren lüks misafir için çalışıyorsan, zamanlarının boşa harcanmasını istemiyorlar.”

Maldonado, otellerde teknolojiyi sürdürebildiğini ve bazı durumlarda teknoloji kullanan konukların birikim ile sonuçlandığını söyledi.

“Artık telefonun ön panelini atlayarak dijital anahtar olarak kullanılabiliyor” dedi. “Onlara bir şeyleri yapma seçeneğini ver, ve biraz tasarruf edebilirsin.”
Giderleri kısaltma zamanı geldiğinde, eğitim genellikle ilk giden şeydir. Uzmanlara göre, bu büyük bir hata. Fotoğraf kredisi: Getty Images / kasto80

Speaker giving a talk in conference hall at business event. Audience at the conference hall. Business and Entrepreneurship concept.

4. Daha Az Geleneksel Yemek

Yakın zamana kadar, çoğu otel F & B operasyonları para kazanma işletmeleri değildi. Bugün, hala az sayıda kişi var, ancak misafirler tam hizmet veren bir otelde en azından bir çeşit yiyecek servisi sunmayı bekliyorlar. Bu, her zaman geleneksel bir yemek deneyimi bekledikleri anlamına gelmez.

CHMWarnick’de SVP’den Larry Trabulsi, otel F & B’nin büyük bir iş yükü olduğunu ve çoğu zaman varlığını haklı çıkarmak için gelir getirmediğini söyledi. Daha da kötüsü, bazen misafirler teklif edilenleri bile istemezler.

Trabulsi, “Giderleri yönetirken, genellikle bir otelin sahip olduğu F & B tekliflerine bakmaya başlıyoruz” dedi. “F & B geleneksel olarak bir kaybetme departmanıydı, ancak bazı yerlerde hala buna ihtiyaç var. Son birkaç yıl boyunca, bu tekliflerin müşterilerin istediği şeyle eşleştiğinden emin olmak için çok zaman harcadık. Daha fazla kapmak ve daha az geleneksel yemek istiyorlar. ”

Trabulsi ayrıca, otellerin oda servisi politikalarını revize etmeyi veya bu hizmetleri başka kaynaklarla bir araya getirme yöntemlerini bulmayı gerekli bulduklarını çünkü kaynaklar üzerinde bir drenaj kaldıklarını söyledi.

5. F & B Menülerini Kolaylaştırın

Russo, mevsimsel menü değişikliklerinde ısrar eden mücadeleci restoranları eleştirdi. Bu mevsimsel değişiklikler kâğıt üzerinde çekici görünebilir, ancak aynı zamanda yiyecekler atıldığı için büyük miktarda satın alma hatasıyla sonuçlanır. Bunun yerine, Russo daha fazla esnekliğe sahip ürünlere yatırım yapmayı önerdi.

“Tavuğun mutfağında birçok kullanımı var. Porcini mantarı, çok fazla değil, ”diyor Russo.

Trabulsi bu fikir üzerinde genişledi, bu da otel restoran işletmecilerinin her menünün toplam maliyetini daha iyi anlamak için kendi menülerini daha fazla incelemeleri gerektiğini ve malzemelerin ne kadar esnek olabileceğini düşündürüyor. Bu fikir aynı zamanda porsiyon kontrolüne de giriyor. Oteller, para biriktirme umuduyla konuklara sundukları bölümleri sınırlamak istemiyor, ancak Trabulsi en azından operatörlerin tutarlı olabileceğini söyledi.

Trabulsi, “Aynı şey içki envanteri için de geçerli” dedi. “Doğru dökme [boyutları] almak büyüktür. F & B’nin ana şoför olduğu butik ve yaşam tarzı otellerinde tasarruflar anlamlı olabilir. ”

6. Sürdürülebilirlik Ölçümlerini Güncelleyin

Trabulsi, bunun faydalanıcıları kurtarmak için bir yıl olduğunu ve bunu yapmanın en iyi yolunun sürdürülebilir teknoloji ve analitik olduğunu söyledi. LED ışıklandırmanın, otellerin biraz yatırım yapabildiği ve alt sıralarında hızlı geri dönüşler görebileceği bir alan olduğunu belirtti.

Sangree’ye göre, bir otelin sürdürülebilirlik zayıflıklarını bulmanın en kolay yollarından biri, bir enerji denetimi yoluyla gerçekleşiyor. Bu gibi denetimler kuraklıktan uzak bölgelerde yaygındır, ancak Sangree neredeyse her otele bir fayda sağladığını söyledi.

“İnsanlar enerji denetimlerine dikkat ediyor” dedi. “Güney Kaliforniya gibi belirli pazarlarda daha fazla harcama yapmak mantıklıdır, ancak iklim değişikliği olduğu gibi, sadece herhangi bir otelin bir denetimden tasarruf etmesini beklemektedir.”

Russo, bugünkü konuklara ayrıca yatak açma hizmeti aracılığıyla sunulan olanaklar ve sunumlarla da karıştırıldığını söyledi. Burada bazı rezervasyon ifade etmek, konuk karışıklığı ve paradan tasarruf edebilir.

Russo, “Her seferinde bir misafir ayrıldıkça [turn down] yerden yere doilyarken, 1 dolarlık bir maliyetin düşeceğini” söyledi. “Artık taş zeminimiz yok, bu gerekli mi? Konuklar sadece aşağı çevirmek için su istiyorum. Yani tatil dışında, şimdi sadece lüks bir teklif değil. ”
Grab-and-go F & B popülaritesinde büyüyor ve bu gibi satış yerleri işletmek için ucuzdur. Fotoğraf kredisi: Hilton

7. Verilerinize dalın

Tarihsel veriler, eğilimleri analiz etmek için güçlü bir araçtır, ancak misafirperverlik yazılımı sağlayıcısı Aptech Computer Systems’ın başkanı Jay Troutman, işletmecilerin 2017 yılında neyin önemli olduğunu değil, bu yılki yenilikleri aramaya yönelik keskin bir göze ihtiyaç duyduklarını söyledi.

Troutman, “11 Eylül’den sonra, geri kalmaya çalıştığımız maliyetlerin çoğunu azaltamadık” dedi. “[Hoteliers], artan değişiklikleri hızlı bir şekilde yapmak için en iyi kullanılan analitik araçları yaptı.”

Troutman, daha önce tanımlanan veriler üzerinde hareket etmenin 2018’deki en önemli trendlerden biri olduğunu söyledi. Örneğin, oteldeki F & B Troutman’da ortalama kontrol numaraları, işçilik maliyetleri ve ortalama yemek süreleri gibi önemli ölçümleri ele geçirmesi gerektiğini söyledi. Hepsinden önemlisi, otellerin 2018 için geçen yılki bütçesini kullanmaktan kaçınması gerektiğini ve yalnızca algılanan eğilimlere dayalı küçük düzenlemelerin yapılmasını istediğini söyledi.

“[Oteller], bir önceki yıl boyunca sürekli olarak haddeleme tahminlerini güncellemeli ve bu tahminlerde nasıl bir performans gösterdiğini ölçmelidir” dedi.

Ore, Ore., Tetherow Resort’un CFO’su olan Tamara Crawford, mülk müdürleri arasında şeffaflığı kolaylaştırmak için Sage Intacct adında bir analitik yazılımı kullandığını ve işletme ekibinin operasyonel verimliliğin uygulanabileceği konusunda bilgilendirildiğini söyledi.

Crawford, “Önceden aylara bakmak için aylık işbirlikli toplantılar gerçekleştirdik ve üssü nerede olduğumuzu gördük” dedi. “Yuvarlanan bütçeler de uyguluyoruz… ve 2019 için zaman ayırıyoruz. Bu, aydan aya kadar konuşmamızı ve kontrol etmemize yardımcı oluyor. ”

Speaker giving a talk in conference hall at business event. Audience at the conference hall. Business and Entrepreneurship concept.

8. Çevrimiçi Saygınlığınızı En Üst Düzeye Çıkarın

Kesimler yapmak her zaman kolay değildir ve neyin yeniden ölçeklendirilmesi gerektiğine karar vermek birçok otelci için acı verici bir süreçtir. Ancak Isenberg, en kolay yolun, otelinizin TripAdvisor gibi web sitelerinde ayakta durmasını sağlamanın ve bu saygınlığın artmasına katkıda bulunmayan masrafları azaltmanın yollarını aramak olduğunu söyledi.

Isenberg “En iyi olmak için elinden geleni yap” dedi. “Bununla birlikte masrafları azaltın, ama bunu verimli hale getirerek, bir şeyleri ortadan kaldırmadan yapmanız gerekir. Örneğin, işletme masrafları devre dışı ise, bir eylem planı geliştirin ve önce o alana odaklanın. Eğer keten üzerinde çok fazla harcama yapıyorsanız, oraya dikkat edin. ”

Maldonado, TripAdvisor’daki en yüksek puan alan otellerin birçoğunun, ücretsiz olarak yüksek bir algılanan değeri olan olanaklar ve teklifler verdikleri için iyi bir şey yaptığını söyledi.

“Öğleden sonraları ücretsiz içki içebileceğiniz bir salon etkinliği sunabilirseniz, bu yüksek bir algılanan değere sahip bir şey” dedi.
Kimse bir iç denetimden hoşlanmıyor, ancak maliyetleri düşürürken zayıf yönleri bulmanın en iyi yolu olabilir. Fotoğraf kredisi: Getty Images / utah778

auditor verify the accuracy of the information in the report. Concept of bookkeeping, auditing, accounting, accountancy.

9. Operasyonel Bir Değerlendirme Yapın

Kesim yapmaya çalışırken yeni bir göze sahip olandan daha yararlı bir şey yoktur. Sangree, otelin masraf azaltma işleminin herhangi bir aşamasında bir işletimsel gözden geçirme yapılmasını önerir; çünkü bu tür bir çaba, otellerin dışarıdan gelen derin tasarrufları bulmasına yardımcı olabilir.

Sangree, “İçeri girmek ve dışarıdan bir insanın olması, operasyonel verimliliğin uygulanabileceği alanları tespit ediyor, bu her zaman iyidir” dedi.

Trabulsi, incelemelerin, özellikle yenileme ve büyük operasyonel değişikliklerin ardından, otelinizin nitelendirebileceği vergi indirimlerini veya diğer avantajları belirlemede etkili yollar olduğunu söyledi.

Trabulsi, “İstihdam sıkılaşırken, kamu hizmeti iadelerine bakın,” dedi. “İğnenin hareket ettirilmesi bakımından en büyük indirimler. Büyük bir otelde, bazen 40 bin dolar ila 50.000 dolar gibi önemli miktarda olabilirler. ”

10. Yeni Fikirlere Açık Olun

Tüm bu uzmanların en büyük paket servisi, masrafları yönetmenin tek bir yolu olmadığıdır. Aslında, Sharad bu inancın pek çok otelcinin geri çekilme mücadelesinin kökeninde olduğunu söyledi.

“Minibüsün hiç çalışmadığı, otel restoranlarının asla para kazanmadığını veya odada yemek yemediğini söylemek benim için çok kolay” dedi. “Gelir üreten bölümler üzerinde bunun gibi fırça darbeleri yaptığınızda, akıllı insanları kaçırıyorsunuz

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here