Tavuk Dünyası, Adanalı konuklarını 2’si AVM’lerde 3’ü ise cadde üzerinde olmak üzere toplam 5 restoranda ağırlamayı sürdürüyor.
Ayrıcalıklı konseptiyle yeme-içme sektöründe fark yaratan Tavuk Dünyası, 2018 yılı hedefleri kapsamında lezzet noktaları haritasına yeni restoranları katarak hızlı büyümesini sürdürüyor.

Türkiye’nin büyük şehirlerinden Adana’da konuklarını bugüne kadar 4 şubesiyle ağırlayan Tavuk Dünyası, şehirdeki yeni restoranını Adana’nın en merkezi bölgelerinden biri olan Türkmenbaşı Bulvarı’nda hizmete açtı. Böylece Tavuk Dünyası Adana’da ikisi AVM’lerde üçü de cadde üzerinde olmak üzere toplam 5 restorana ulaşmış oldu.

Adana’da konuklarını ağırlamaya başlayan Tükmenbaşı Bulvarı restoranıyla Tavuk Dünyası, Türkiye’de 39 şehirdeki restoran sayısını da 162’ye çıkarmış oldu.

Tavuk Dünyası CEO’su Volkan Mumcu, Adanalı konukları ağırlamanın kendileri için ayrı bir önem taşıdığına değinerek; “Kırmızı et tüketimiyle dikkat çeken şehirlerimizde Tavuk Dünyası olarak yeni şubeler açmak ve konuklarımızı daha fazla sayıda şubede ağırlamaya devam etmek bizler için ayrı bir yere sahip. Adana da bu bakımdan yeni şubeler açtığımızda kendimizi biraz daha fazla heyecanlı hissettiğimiz bölgelerden biri. 2018 yılı başından bu yana açtığımız yeni şubelerle birlikte yine hızlı bir büyüme trendi göstermekteyiz. Şubemizin bulunmadığı 3 ili daha lezzet noktaları haritamıza ekledik, sene başında 143 olan restoran sayımızı ise Adana Türkmenbaşı Bulvarı şubemizle birlikte 162’ye taşıdık. Yepyeni yatırımlarla Türkiye’nin daha fazla noktasında daha çok lezzet severi ağırlamak üzere çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

Farklı lezzetler, lezzetleri taçlandıran ödüller

Benzersiz lezzetlerin peşinde, sürekli yeni keşifler yaparak birbirinden enfes tarifler geliştiren Tavuk Dünyası, menülerini dünyanın farklı mutfaklarından aldığı ilham ile kendi AR-GE mutfağında, baş şefin liderliğinde, özgün marinasyon yöntemi ve dünya lezzetlerini taşıyan gizli reçetelerle hazırlıyor.

Tavuk Dünyası, tüm ürün çeşitlerinde taze sebze ve baharat kullanarak konserve ve şoklanmış ürünlere yer vermiyor. Ürünlerinde trans yağ oluşumuna meydan vermeden tüm menüler, sağlıklı pişirme teknikleriyle hazırlanıyor. Her yeni sipariş için kişiye özel temiz bir tava kullanan Tavuk Dünyası, bu mükemmeliyetçi yaklaşımı ile kaliteden ödün vermiyor.

Türk damak tadına uygun menülerinde leziz tavuk, enfes soslu makarna ve taptaze Akdeniz salatasını birlikte sunan Tavuk Dünyası, restoranlarında misafirlerini lezzet ve kaliteli yaklaşımıyla ağırlıyor.

Tavuk Dünyası pazara girdiğinden bu yana, dünyaca ünlü bağımsız birçok kuruluş tarafından kalite, lezzet ve en çok tercih edilen marka kategorilerinde çeşitli ödüllere de layık bulundu. Tavuk Dünyası’nın en sevilen ürünleri ‘Kekiklim’, ‘Şefin Tavası’ ve ‘Közlüce’ Uluslararası Lezzet ve Kalite Enstitüsü’nün (iTQi) 2018 yılı organizasyonu değerlendirmelerinde de 3 Yıldızlı Üstün Lezzet Ödülü’ne layık görüldü.

3 yıldır arka arkaya 3 farklı jüri heyeti tarafından ‘3 Yıldızlı Üstün Lezzet Ödülü’ne layık bulunan Şefin Tavası ve Kekiklim’in elde ettiği bu kesintisiz başarı, Tavuk Dünyası’na aynı zamanda ‘Kristal Lezzet Ödülleri’ni de (Crystal Taste Award) kazandırdı.

Tavuk Dünyası Hakkında

2011 yılında kurulan Tavuk Dünyası, bugün 150’nin üzerinde restoranı ile tavuk ağırlıklı menülerini tüketicilerle buluşturuyor. Kurulduğu günden bu yana, tüketicilere alışılmışın dışında bir konsept sunan Tavuk Dünyası, Türkiye’de yeme – içme sektöründe kendisine yepyeni bir kulvar oluşturdu. Kendine özgü sosları ve uygun fiyatlı menüleri ile Tavuk Dünyası farklı damak tatları ve bütçelere sahip geniş topluluklara hitap ediyor.

Şekerpınar’da yer alan ortak üretim merkezi, yüksek hijyen standartları, denetim sistemi, başarılı dağıtım ağ ve karlı franchising modeli ile Türkiye’de yeme-içme sektörünün öncü firmalarından biri haline gelen Tavuk Dünyası, başarısını uluslararası boyuta taşımak amacıyla oluşturduğu “Gagawa” markasıyla birçok ülkede faaliyet göstermektedir.

2015 yılında Türkiye’nin önde gelen özel sermaye fonlarından Mediterra Capital ile ortaklığa giden Tavuk Dünyası, Mediterra Capital’in finansal ve stratejik desteğiyle daha da hızlı büyümeyi ve kurumsallaşma çalışmalarını dünya standartlarına taşımayı hedefliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here