LONDRA- Watchdog müşterilerin rezervasyon siteleri tarafından yanlış yönlendirilmeleri hakkında bir araştırma başlattı. Rekabet bekçisi, baskıcı satış ve gizli ücretlerle ilgili endişeler nedeniyle bir dizi otel rezervasyon sitesine karşı inceleme başlattı. Rekabet ve Piyasalar Kurumu (CMA), adını vermeyi reddettiği siteler hakkında “yaygın” endişelere sahip olduğunu; Otellere ödenen komisyon da dahil olmak üzere ön ödemede fiyatların tamamını yansıtma gibi sıkıntıların müşteriler tarafından sıklıkla yaşanan sorunlar olduğunu açıkladı.

otel-rezervasyon-sitesi-001.jpgCMA, ne kadar çok kişinin aynı odaya baktığını, kaç oda kaldığını veya bir anlaşmanın ne kadar süre kullanılabilir olacağını iddia eden baskıcı satışın beraberinde müşterilerin karar verme sürecinde acele etmesine ve bu yüzden yanlış karar vermesine neden olabildiğini belirtiyor.

otel-rezervasyon-sitesi-001.jpegAyrıca CMA, kısa bir süre için sunulduğu iddia edilen fiyatların müşterilerin diğer indirimlerden yararlanma fırsatlarını etkilediği endişesini de dile getirdi.

CMA, sitelerin tüketici koruma yasasını ihlal edebildiklerine inandığını söyledi.

Sitelerin şimdi CMA’nın endişelerini ele almak veya mahkeme eylemiyle yüzleşmek için gerekli düzenlemeleri yapması bekleniyor.

Kaynak: İndirimli otel sitelerine inceleme başlatıldı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here