Dünyanın en prestijli atlayış serisi Red Bull Cliff Diving’de heyecan devam ediyor. Kayalıklardan buz gibi suya atlayan cesur sporcular, sezonun üçüncü ayağında bu kez Portekiz’in Azorlar bölgesinin en güzel adalarından Sao Miguel’de mücadele edecek. İlk iki yarışta istediklerini alamayan Gary Hunt ile Orlando Duque, Azorlar’da birincilik hedefliyor.

Sivri ve yüksekliği 30 metreyi bulan kayalıklarla en yüksek köprülerden serin sulara atlayan sporcuların adresi Red Bull Cliff Diving’de heyecan sürüyor. Dünyanın en güzel lokasyonlarında düzenlenen organizasyon, bu kez Portekiz’in Azorlar bölgesine konuk olacak. 130 bin nüfusa sahip Sao Miguel Adası’nda üst üste yedinci kez yapılacak mücadeleler, Atlantik Okyanusu’nun arasında yer alan adada, volkanik dağların eteklerindeki kayalıklarda gerçekleşecek.

Kraterleriyle ünlü alanda 27 metre yükseklikten atlayış yapacak sporcular, binlerce kişi tarafından takip edilecek. Yarış sırasında hava sıcaklığının 21 dereceye çıkması beklenirken, su sıcaklığı ise 22 derece olacak. Sporcuları Portekiz’de 20 km hızla esecek rüzgar karşılayacak.

2017’de erkeklerde Duque, kadınlarda ise Jimenez gülmüştü

Yarışta öncesinde gözler, sezonu sürpriz sonuçlarla açan Steven LoBue’nin yanı sıra usta isimler Gary Hunt, Orlando Duque ve 2017 sezonunun şampiyonu Meksikalı Jonathan Paredes’te olacak. 14 sporcunun rekabetine sahne olacak yarışta, kadınlar da 21 metreden atlayacak.
Portekiz’de erkekler kategorisinde geçtiğimiz sene Orlando Duque birinciliği almıştı. Adriana Jimenez ise kadınlarda ilk sırada yer almıştı.
Üçüncü yarış öncesinde genel klasmanda ilk sırada Amerikalı Steven LoBue yer alıyor. Başarılı sporcuyu Çekya’dan Michal Navratil ve Britanya’dan Blake Aldridge takip ediyor. Kadınlarda ise tablonun en üstünde Adriana Jimenez bulunuyor, davetiye ile ilk iki yarışta mücadele eden Jessica Macaulay ikinci, Anna Bader ise üçüncü sırada.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here