ÖZKAN ALTINTAŞ- TÜRKİYE TURİZM
ANTALYA-
Turizm Otel Yöneticileri Derneği-TÜROYD’un Akdeniz Bölge Yürütme Başkanlığı il, ilçe yönetimi ve turizmcierin katılımıyla düzenlenen törenle Antalya’da açıldı.

turoyd-akdeniz-byk-antalya.jpgturoyd-akdeniz-byk-antalya-004.jpgturoyd-akdeniz-byk-antalya-009.jpgÖNEMLİ KATILIM OLDU
TÜROYD Akdeniz BYK Başkanı Halil Duru’nun evsahipliğinde düzenlenen açılış müzik eşliğinde ikramlarla sürdü. Açılışa Antalya’nın Turizmden Sorumlu Vali Yardımcısı Nurettin Ateş, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mevlut Yeni, Antalya Spor Yazarları Derneği Asbaşkanı Ahmet Geven, TÜROYD Başkanı Ali Can Aksu, Başkan Yardımcısı, Marmara Skal Başkanı ve Türkiye Otelciler Birliği-TÜROB Yönetim Kurulu Üyesi Murat Yumak, Laleli Otelciler Platformu Başkanı Tarkan Akyüz ile üye Mustafa Kılıç, turizmciler Selen Ertunga, Ali Osman Erbas, Orhan Genceli ile turizmin önemli temsilcileri katıldı.

turoyd-akdeniz-byk-antalya-003.jpg

turoyd-akdeniz-byk-antalya-008.jpg

turoyd-akdeniz-byk-antalyada-acildi-.jpg

turoyd-akdeniz-byk-antalya-007.jpgVALİLİK VE BELEDİYEDEN DESTEK
turoyd-akdeniz-byk-antalya-005.jpgAntalya’nın Turizmden Sorumlu Vali Yardımcısı Nurettin Ateş, turizmin yönetiminde gerçek söz sahibi olan otel yöneticilerinin yer aldığı TUROYD’un Antalya turizmine önemli katkıları olacağını söyledi.

turoyd-akdeniz-byk-antalya-006.jpgMuratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal ise otel yöneticilerinin yapacağı her etkinlikte yalarında olacağını belirterek “Antalya turizmini istenen düzeye getirmek için çalışıyoruz.TUROYD yönetimi ile işbirliği içinde daha büyük projelerle Antalya turizmi değer kazanacaktır” dedi.

turoyd-akdeniz-byk-antalya-001.jpgAKSU: 80 MİLYAR DOLARLIK YATIRIMI YÖNETİYORUZ
Açılışta konuşan TUROYD Başkanı Ali Can Aksu, Nisan ayında kurulduktan sonra 81 ilde 1580 üyeye ulaştıklarını ve 19 ülkede temsilcilikler oluşturduklarını belirterek şunları söyledi: “Yurtiçinde ve yurtdışında TÜROYD üyesi arkadaşlarla Türk turizmine hizmet veriyoruz. Türkiye’de yaklaşık 80 milyar dolarlık turizm yatırımını yöneten otel yöneticileri Türklerin gelenekzel misafirperverliği ile büyük başarılara imza atıyorlar. Dünyaya ‘Türk tipi’ otelciliği öğretiyoruz. Türkiye’nin turizminin stratejilerinin belirlenmesinde önemli görevler yapmak, turizme istihdam sağlamak, eğitim vermek ana çalışmalarımız arasında yer alıyor. Geçtiğimiz dönemde Çin, Azerbaycan, İran ve Rusya ile işbirliği kurduk. Türk turizminin dinamizmini dünyaya yayıyoruz.”

Kaynak: TÜROYD Akdeniz BYK Antalya’da açıldı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here