Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Yönetim Kurulu Başkanı Osman Ayık, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın kapatılacağına yönelik haberleri değerlendirdi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın kapatılacağına yönelik haberleri değerlendiren TÜROFED Başkanı Osman Ayık, “Sektör olarak bakarsak Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın müstakil bir bakanlık olarak kalması daha doğru olacaktır” dedi.

Turizm ülkelerinde turizm bakanlıklarına gösterilen öneme dikkat çeken Başkan Ayık, “Dünyadaki tüm eğilim ve trendlere bakarsak turizm sektörü büyük bir gelişim içinde. Bu gelişim içinde turizmle ilgili bakanlıkların olmadığı ülkelerde Turizm Bakanlıkları oluşturuldu. Dünyada önce giden ve en hızlı gelişen sektörlerden biri turizmdir. Birçok ülke turizmi stratejik sektör olarak görüyor. Kendi ülkelerinin kalkınması, toplum refahının artırılması için en önemli kaldıraçlardan biri olarak turizmi görüyorlar. Dünyada böyle bir eğilim varken ülkemizde Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın kaldırıp başka bir bakanlığın bünyesine atmamız bence dünyadaki genel eğilimlere ters bir davranış olur. Biz sektör olarak Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın kapatılmasına karşıyız” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here