ALANYA – Hotel Kat Hizmetleri Eğitimi ve Dekorasyonu Derneği (HOTED), Antalya’nın Alanya ilçesinde kuruldu. Temizel Laundry katkıları ve Banana Otel’in ev sahipliğinde düzenlenen tanıtım kokteyline HOTED kurucu üyeleri ve Temizel Çamaşır Yıkama Fabrikası yönetimi, Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Yönetim Kurulu Üyesi ve Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı Burhan Sili, Altın Kepçe Aşçılar Derneği Başkanı Mustafa Nail Özden ve yönetim kurulu üyeleri, Kent Konseyi Başkanı Nurhan Özcan, Satın Alma Derneği Başkanı Murat Arıncı, Meziyet Köseoğlu Eğitim Merkezi (Çıraklık Eğitim) Müdürü Levent Aysal, Ümit Altay Turizm Okulu Müdürü ve öğretmenleri, kat hizmetleri camiasının yönetici kadroları ve sektörde faaliyet gösteren otel ekipmanları ve endüstriyel firmalarının sahipleri ve temsilcileri katıldı.

HOTED’in kurucusu, onursal başkanı ve baş danışmanı Hakan Halit Yeni yaptığı konuşmada, “2006 yılında ‘Değişmeyen tek şey değişimdir’ sloganıyla meslektaşlarımızla çıktığımız bu yolda, bugüne kadar başlatmış olduğumuz tüm faaliyetlerimize devam edeceğiz. Uluslararası Antalya ANFAŞ Fuarı’ndaki Housekeeping Olimpiyatları, mesleğimizle alakalı şehir dışı fabrika eğitim gezileri, Kat Hizmetleri İş İstihdamı Projesi, kat şefliği kursları gibi tüm faaliyetlerimize yeni projeler ekleyerek devam edeceğiz” dedi.
Yeni, bugüne kadar gerçekleştirdikleri 115 eğitim seminerine yeni konular ekleyerek devam edeceklerini de bildirerek, “HOTED yalnız Alanya ile sınırlı bir kuruluş olmayacak. Ülkemizin her yerindeki tüm meslektaşlarımızla yeni açılan ve açılacak olan housekeeping derneklerimizle, birlik ve beraberlik içerisinde hareket edip, federasyon dahil, housekeeping mesleğini ilgilendiren her türlü çalışmanın içerisinde bulunacağız. 21-24 Ocak 2015 tarihinde uluslararası Antalya ANFAŞ Otel Ekipmanları Fuarı’nda iş ortağımız Tolkar firmasının katkılarıyla HOTED Alanya Uluslararası 3. Housekeeping Olimpiyatları ile yolumuza devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.
TÜROFED Yönetim Kurulu Üyesi ve ALTİD Başkanı Burhan Sili de 1950’li yıllarda dünya üzerinde 25 milyon insanın seyahat ettiğini hatırlatarak, “2014’te bu rakam bir milyar yüz milyona çıkmış durumda” dedi. Türkiye’nin turizm gelişiminin 90’lı yıllarda başladığını kaydeden Sili, “Türkiye’de 2014 itibariyle 35 milyon rakamını aşmış durumdayız. Bu rakamlar ülkemizin turizm alanında çok önemli aşama kaydettiğini gösteriyor. Alanya olarak Antalya’ya gelen 12 milyon turistin 4 milyonunu ağırlıyoruz” şeklinde konuştu. Turizmin emek yoğun bir sektör olduğunu ve en önemli tanıtımın yerinde tanıtım olduğunu vurgulayan Sili, şunları kaydetti:
“Yani şehrimize ve işletmelerimize gelen insanlarda oluşan olumlu intiba çok önemli. Hatta yerinde tanıtım yurt dışında yapılan tanıtımdan çok daha etkili. Bölgemizden memnun olarak ayrılan misafirler, sonraki gelişlerinde beraberinde çok daha fazla misafirle birlikte geliyorlar. Bu anlamda hepimize çok ciddi görevler düşüyor. HOTED gibi sivil toplum kuruluşlarına çok önemli görevler düşüyor. HOTED’in Alanya’ya ve ülke turizmine hayırlı olmasını diliyorum. ALTİD olarak elimizden gelen desteği vereceğimize söz veriyorum.”07

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here